Team Scores
6A Boys Team Results
1. Central Catholic 2 8 11 13 18 (19) (27) = 52
Kyle Thompson, Sam Lomax, Jean Baptiste Tooley, Dante Dalla Gasperina, Daniel Thompson, Sam Truax, Jordan Landstrom
2. Jesuit 10 12 14 16 24 (25) (29) = 76
Alex Joseph, Josh Sealand, Sam Remington, Matt Piercy, Brian McDavitt, Hunter McGuirk, Michael Godbout
3. North Medford 5 6 17 26 31 (33) (54) = 85
Ray Schireman, Blake Spencer, Caleb Diaz, Devyn Baldovino, Arran Fagan, Joey Rincon, Conner Covey
4. Sheldon 1 9 32 39 46 (61) (69) = 127
Jackson Darland, Tj Wright, Alex Johnston, Ben Harter, Jackson Mestler, Henry Fowler, David Bellamy
5. Lakeridge 3 20 40 42 43 (60) (71) = 148
Julian Heninger, Colton Ansberry, Leo Lukens, Noah Belcik, Kevin Mertz, Nathan Belcik, Justin Miller
6. Barlow 4 22 30 49 59 (65) (70) = 164
Jackson Haselnus, Auston Burns, Austin Kettleson, Tommy Franklin, Manny Garcia, Daylon Martin, Brandon Williams
7. Lincoln 7 15 45 47 58 (80) (83) = 172
Tanner Smith, Liam Burke, Ben Campbell, Ethan Takla, Nico Banks, Duncan MacEachern, Teddy Kortenof
8. West Linn 21 23 38 44 50 (64) (72) = 176
Roman Ollar, Tyler Griffin, Grayson Ollar, Colin Squires, Connor Cushman, Michael Sullivan, John Goetze
9. Forest Grove 28 34 51 53 55 (56) (68) = 221
Judd Parson, Seth Berdahl, Bryan Cruz, Aaron Orr, Michael Garcia, Connor Pitt, Camden Kennedy
10. West Salem 36 37 48 63 66 (74) (76) = 250
Emanuel Kraynick, Spencer Bybee, Sean Barr, Sam Bybee, Hunter Mosman, Isaac Barr, Riley Hankins
11. Tualatin 35 41 52 57 67 (73) (75) = 252
Matthew Lovos, Tyler Snyder, Benjamin Love, Scott Allred, William Calder, Daniel Ennis, Malachi Seib
12. McNary 62 77 78 79 81 (82) (84) = 377
Tony Goemaere, Evan Rummerfield, Adrian Fernandez, Dalton Lindsey, Angel Goemaere, Taylor Russell, Tristan Briggs
5A Boys Team Results
1. Summit 1 2 6 8 16 (19) (21) = 33
Travis Neuman, Matthew Maton, Eric Alldritt, Luke Hinz, Tyler Jones, Alex Martin, James Bowlin
2. Cleveland 7 12 13 14 15 (29) (34) = 61
Nabi Amin, Roba Sultessa, Ethan Livermore, Christopher Hinkle, Adrian Hinkle, Nick Scrivens, Jalato Sultessa
3. Hermiston 3 4 5 22 35 (59) (72) = 69
Alejandro Cisneros, Eduardo Juarez, Jose Macias, Efrain Jaime, Nathan Sanders, Tim Swarat, Josiah Niederwerfer
4. Mountain View 9 11 33 38 40 (51) (66) = 131
Dakota Thornton, Gabe Wyllie, Imran Wolfenden, Sam King, Matt Shilling, Adi Wolfenden, Dalen Gardner
5. Wilsonville 10 17 31 47 48 (50) (53) = 153
Ty James, Ben Thomas, Milo Perkins, Sam Collins, Branden Fitzke, Kyle Shavere, Josh Meyer
6. Franklin 18 26 36 41 44 (56) (57) = 165
Jackson Packham, Noah Leonard, Dane Hilts, Christopher Black, Sam Burnett, John Rojas, Cody Sallee
7. Corvallis 24 39 43 45 46 (54) (61) = 197
Keet Dailey, Maclean Panshin, Ellis Roper, Nathan Shaw, Tristan Mitchell, Gabe Schoenfeld, Theo Gorchels
8. Pendleton 32 37 42 52 55 (74) (80) = 218
Nolan Bylenga, Alex Ferder, Andrew Porter, Garison Alger, Weyekin Bill, Sam Reeves, Caleb Montgomery
9. Marshfield 23 27 28 65 76 (77) = 219
Connor Devereux, Colby Gillett, Dakota Pittullo, Sawyer Heckard, John Hampton, Will Gagnon
10. St. Helens 25 49 64 67 69 (81) (83) = 274
Bryan Strang, Nathan Reed, Casey Cooke, David Sumsion, Tanner Boyle, Fuller Worman, Eliazar Lopez
11. Marist 20 58 60 70 71 (73) (78) = 279
Jp Kiefer, Truett Hanes, Zach Silva, Sam Harwood, Michael Baird, Garrett Stollar, Jackson Bedbury
12. Crescent Valley 30 62 63 68 75 (79) (82) = 298
Devin Volk, Elijah McGowan, Alec Van De Graff, Eric Cutter, Sam Greydanus, Marcel Erickson, Eric McDougal
4A Boys Team Results
1. Siuslaw 1 2 5 7 14 (36) (56) = 29
Matthew Campbell, Mitchell Butler, Mack Marbas, Hayden Schaffner, Brian Schofield, Seth Campbell, Edwin Vasquez
2. North Valley 3 4 9 10 26 (51) (87) = 52
Jonathan Cornish, David Cornish, Andrew Davalos, John Serna, Andrew Youngblood, Zeb Amos, Luke Valle
3. La Salle Prep 8 17 19 20 29 (37) (44) = 93
Will Thompson, Logan Veasy, Colton Passmore, Nick Lien, Patrick Walsh, Davis Keeny, Kirk Dettmer
4. Hidden Valley 16 18 21 28 39 (40) (91) = 122
Zach Blanco, Dakotah Webb, Shane Crofoot, Hunter Tillery, Justin Elkins, Lance Hemphill, Dima Clarke
5. Scappoose 23 31 33 43 68 (77) (90) = 198
Dan Carrier, Hunter Hoyt, Mason Reardon, Stephen Gift, Colby Wedgworth, Jacob Harley, Jim Cutrona
6. Philomath 27 35 41 49 59 (61) (81) = 211
Caelin Alba, Brian Blythe, Andrew Damitio, Avery Fishburn, Mitchell Thomas, Chase Celorie, Eric Isaacs
7. North Bend 25 42 45 48 63 (83) (92) = 223
Levi Graber, Strider Myhre, Matthew Stewart, Nick Hossley, Noah Langlie, Michael Hobson, Reno Ancheta
8. Astoria 22 24 52 57 71 (78) (88) = 226
Nicholas Long, Christian Gramson, Dakota Adams, Mack Hunter, Timothy Welsh, Daymon Gardner, Andy McClean
9. Sisters 11 50 54 58 67 (72) (74) = 240
Brandon Pollard, Dyut Fetrow, Ian Baldessari, Izaak Kanzig, Devon Calvin, Shea Krevi, Gabriel Rice
10. Newport 15 47 53 55 70 (89) (95) = 240
Deklyn Wood, Michael Capri, Jeremy Turner, Derek Allen, Dylan Doll, Nathan Bearden, Rory Moeller
11. Baker 13 34 60 69 79 (85) (94) = 255
Nic Maszk, Evan Krohn, Ian Krohn, Conner Yates, Nate Baeth, Collin Hessel, Tyler Gassin
12. Crook County 12 30 65 75 80 (86) (93) = 262
Grayson Munn, Luis Rivera, Nathan Carmack, Liam Pickhardt, Blake George, Cody Thurman, Pit Lee
13. Molalla 6 32 62 84 96 (97) (98) = 280
Pake Benthin, Gabrial Collins, Cameron Fischer, Austin Halbert, Jesse Wilson, John Fraijo, Thomas Fraijo
14. La Pine 38 46 64 66 73 (76) (82) = 287
Nick Clark, Austin Smith, Taylor Ogle, Tyress Turnsplenty, Nicco Haddad, Thorin Wilson, Gavin Boen
3A/2A/1A Boys Team Results
1. Union 6 10 16 30 31 (35) (40) = 93
Kenneth Sipp, Ethan Black, Riley Sheehy, Samuel O'Reilly, Daniel Colton, Zack Wylie, Cory Andrews
2. East Linn Christian Academy 4 13 18 27 32 (38) (41) = 94
Kody Osborne, Jamin Hooley, Michael Whitehead, Taylor Becker, Orin Osborne, Donny Arndt, Wyatt Osborne
3. Enterprise 1 20 21 26 51 (62) (68) = 119
David Ribich, Alex Tyler, Austin Burns, Wil Story, Eric Schwendiman, John Green, Masahiro Yamamoto
4. Cascade Christian 11 14 28 33 45 (70) (75) = 131
Alex Cummings, Tristan Akery, Steven Mein, Tim McPherson, Wyatt Croy, Jackson Williams, John Shipley
5. Southwest Christian 2 9 12 52 61 (64) (73) = 136
Trevor Lane, Nick Martin, David Bogert, Tony Weaver, Trevor Osswald, Chase Stubblefield, Nathan Kubeczko
6. Westside Christian 3 29 34 42 44 (55) (80) = 152
Rich Fettig, Mark Stockamp, Ryan Krostag, Garrick Kalmeta, Jack Pitcher, Hank Grossen, Thomas Thiede
7. Catlin Gabel 19 25 36 39 49 (63) (65) = 168
Luca Ostertag-Hill, Garet Neal, Christopher Belluschi, Casey Currey-Wilson, Cody Hoyt, Lucas Stiff-Arm, David Lovitz
8. Valley Catholic 5 8 37 57 66 (71) (83) = 173
Cooper Roach, Wilder Boyden, Nathaniel Trobough, David Gehlen, Aidan Gillespie, Michael Leslie, Nick Smith
9. Kennedy 7 17 56 60 85 = 225
Dalton Susee, Adrian Parra, John Savage, Kyle Kinyon, Brent Lang
10. Blanchet Catholic 15 53 54 58 59 (90) (93) = 239
Chris Poole, Jake Fessler, Mark Geisler, Wolfgang Seifer, Daniel Whittle, Andrew Evans, David Jablonski
11. Pleasant Hill 22 23 46 74 82 (87) (88) = 247
Brandon Chittim, Garrett Davis, Dom Post, T J Kinnamon, Rutger Farry, Jose Harris, Ben Larson
12. Yoncalla 43 48 67 77 78 (89) (91) = 313
Nate Leu, Zack Nash, Thompson Rogers, Zack Whisler, Jorges Flores, Alex Anderson, Ben Nash
13. Bandon 47 50 76 79 81 (84) (86) = 333
Justin Angrove, Christian Lathan, Leo McHeehon, Daniel Undell, Tyler Wiprud, Drayton Jennings, Colton Jennings
14. St. Mary's, Medford 24 69 72 92 94 (95) = 351
Chris Martin, Ross Robino, Glenn Alvarez, Harrison Jensen, Sam Bauermeister, Will Patterson
6A Girls Team Results
1. Grant 2 3 9 21 31 (36) (62) = 66
Parkes Kendrick, Ella Donaghu, Piper Donaghu, Rennie Kendrick, Maddy Kaczmarowski, Libby Kokes, Abbie Nilan
2. St. Mary's Academy 4 8 12 19 25 (40) (43) = 68
Paige Rice, Ellen Patterson, Lacey Conner, Kate Patterson, Lucy O'Sullivan, Molly McCullough, Celeste Raymond
3. Jesuit 10 14 15 17 20 (34) = 76
Ellie Kallgren, Megan Mullaney, Nicole McCollough, Taylor Moscoe, Lindsay Sheaffer, Katie Leavy
4. Sunset 6 11 13 24 28 (32) (33) = 82
Charlotte Corless, Nicole Griffiths, Sarah Fahmy, Sharon Zhang, Tori Hensley, Amanda Calderwood, Karen Qu
5. South Eugene 1 5 18 27 44 (45) (48) = 95
Sara Tsai, Erin Clark, Phacelia Cramer, Genevieve Brandt, Natalie Mosman, Brooke Hettick, Nicole Mowery
6. South Medford 26 30 35 42 47 (53) (68) = 180
Carmen Mejia, Lela Stemple, Victoria Haynes, Stefani Ritter, Amy Watson, Tristan Husted, Stefanee Tolner
7. Lakeridge 23 41 51 60 61 (66) (77) = 236
Kelly O'Neill, Lia Newman, Laura Manning, Dorothy Wang, Elli Newman, Laura Suzuki, Madeline Hearn
8. Forest Grove 37 39 49 56 57 (79) (80) = 238
Elena Torry-Schrag, Rubi Vergara-Grindell, Kimberly Heesacker, Julia Khoury, Emilia Anderson, Jessica Steigerwald, Esther Harris
9. Gresham 22 29 46 73 74 (75) (83) = 244
Kennedy Martin, Haley McDonald, Erica Keathley, Jacelyn Davis, Alicia Nunziato, Madison Taylor, Leah Ruff
10. Newberg 16 50 52 63 65 (67) (69) = 246
Erin Sanders, Debora Deleon, Savannah Stanton, Rebeca Deleon, Irena Pia, McKaelie Wolfe, Margaret Halstead
11. West Salem 7 54 55 59 71 (81) (82) = 246
Brooke Chuhlantseff, Allie Rasmussen, Ana Ramirez, Madeline Bochereau, Alicia Phan, Grace Livengood, Emily Cantrell-Cole
12. South Salem 38 58 64 70 72 (76) (78) = 302
Atalie Frank, Courtney Hammagren, Aleksa Wood, Vivian Hawkinson, Emma Bidwell, Bethany Reding, Maddy Eyerly
5A Girls Team Results
1. Summit 2 18 19 20 24 (32) (33) = 83
Hannah Gindlesperger, Tess Nelson, Olivia Moehl, Veronique Calmels, Emma Su, Hadley Schoderbeck, Jessica Cornett
2. Corvallis 12 13 17 21 28 (35) (45) = 91
Justine Feist, Malika Waschmann, Gwyneth McMorris, Emma Kane, Georgia Dunn-Hartman, Kendra Gutt, Maria Ingersoll
3. Hermiston 4 5 15 37 44 (51) (54) = 105
Maggie Coleman, Katie Markwick, Kylie Markwick, Brenda Ortiz, Kelli Niederwerfer, Zoey Garcia, Anamaria Cancino-Ornelus
4. Mountain View 7 14 16 27 47 (50) (62) = 111
Rylie Nikolaus, Sage Hassell, Madison Leapaldt, Tia Hatton, Ellie Roth, Makayla Cant, Kiersten Hatton
5. Hood River Valley 1 10 30 43 57 (58) (65) = 141
Grace Grim, Sascha Bockius, Lydia Gildehaus, Madison Freeman, Althea Dillon, Denali Emmons, Kailee McGeer
6. Cleveland 3 23 29 46 60 (63) (72) = 161
Emma Wren, Bryn McKillop, Emilie Winn, Ellie Forrest, Kelsey McCall, Nora Sawyer, Madeleine Willard-Herr
7. Marist 6 11 40 41 71 (75) (81) = 169
Monica Anderson, Molly Bohrer, Brooke Gemmell, Anne Yates, Delanee Martin, Danica Shepherd, Sarah Zebrowski
8. Sherwood 26 38 48 49 52 (59) (66) = 213
Haley Howe, Kelsey Niebergall, Devon Greene, Avery Rosenbalm, Madison Budge, Molly Fettig, Bridgett Palmer
9. Crescent Valley 22 39 42 56 61 (67) = 220
Aiyanna Cameron-Lewis, Allison Lind, Maddy Trost, Rachel Pearce-Smith, Veronica Twenge, Emily Klammer
10. Liberty 8 31 55 64 77 (79) (83) = 235
Rachel Khaw, Isabelle Cisco, Alexanna Fisher, Kiley Bonin, Megan Rose, Sydney Rose, Raquel Escalera
11. Franklin 25 36 53 68 70 (74) (80) = 252
Margarita Lauer, Chloe Retallack, Isabel Leonard, Mona Law, Emma Childs, Allegra Hoenigman, Caitlin Morrison
12. Marshfield 9 34 69 73 76 (78) (82) = 261
Shaylen Crook, Jasmine Meline, Jane Suppes, Isabel Groth, Lindsay Devereux, Lauren Tripp, Alysen Barker
4A Girls Team Results
1. La Salle Prep 4 11 12 13 14 (49) (50) = 54
Carly Veasy, Kelsey Cathcart, Morgan Tholl, Olivia Ogard, Hannah Hildreth, Madeleine Ogard, Nicole Scott
2. Klamath Union 2 7 17 18 26 (28) (35) = 70
Alisha Luna, Christina Tyson, Cindy Reed, Dana Wirth, Melissa Britsch, Tiela Roland, Bailey Pimentel
3. Molalla 6 10 16 20 24 (51) (64) = 76
Emily Bever, Hannah Clarizio, Brianna Loughridge, Heather Loughridge, Falisha Aho, Katerina Lucero, Morgan Holas
4. Scappoose 5 33 37 48 52 (53) (83) = 175
Charlie Davidson, Tia Carnahan, Lucy Davidson, Sarah Carrier, Lindsey Marquardt, Anna Hernandez, Lucia Morud
5. Siuslaw 1 21 29 58 75 (85) (88) = 184
Katy Potter, Katelyn Wells, Courtney King, Mikaela Siegel, Nicole Machado, Annaliese Henry, Agata Boya
6. Phoenix 3 25 42 60 61 (72) (81) = 191
Nevina Deluca, Lindsey Vermillion, Ashlee Vos, Arin Fitch, Katie Vermillion, Victoria Davidson, Emma Difruscia
7. Sisters 15 32 45 46 56 (62) (84) = 194
Zoe Falk, Macadia Calavan, Mary Stewart, Natalie Marshall, Madison Boettner, Katie Stewart, Aria Blumm
8. Cascade 19 41 43 44 67 (73) (76) = 214
Kristen Lachapelle, Melyssa Leday, Aj Spangler, Freya Christensen, Darcie Himmelspach, Melissa Britton, Emilia Phelps
9. Stayton 22 39 40 54 80 (92) (93) = 235
Raquel Albee, Kymberlin Bush, Kourtney Hernandez, Jackie Chandler, Imilia Hernandez, Shelby Wilkins, Brianne Howarth
10. Crook County 30 31 55 59 65 (66) (79) = 240
Carly Hibbs, Natalie Stenbeck, Irene Morales, Ashton Morgan, Charsie Brewer, Katherine Lee, Tobi Hanes
11. Yamhill-Carlton 23 27 47 77 87 (94) = 261
Savannah Gardner, Samantha Gardner, Journey Adams, Cheyenne O'Loughlin, Mariah Schock, Livia Haberli
12. Sweet Home 9 34 69 70 95 (96) = 277
Nicole Rasmussen, Paige Sanders, Sierra Swanson, Hailey Hummer, Candalynn Johnson, Tashana Mithen
13. Sutherlin 36 38 57 74 78 (86) (89) = 283
Brittany Hanson, Ricki Mock, Natasha West, Shania Wallis, Kayla Mosley, Shelby Foley, Michaella Black
14. Ridgeview 8 63 68 71 82 (90) (91) = 292
Dakota Steen, Mikenna Marchment, Taylor Bernard, Natalie Ulum, Katlin Wilbur, Katie Hakala, Hanna Steigman
3A/2A/1A Girls Team Results
1. Union 1 2 10 22 25 (34) (39) = 60
Katriel O'Reilly, McKenzie Evans, Stormy Bullard, Lynn Shoemaker, Hannah Brazil, Sarah Brazil, Elly Wells
2. Valley Catholic 4 6 14 19 27 (38) (45) = 70
Josephine Chau, Maricela Jaroch, Sophia Chau, Ermina Lee, Annika Holstrom, Grace Mannen, Kaitlyn Lomartire
3. Bandon 11 13 18 21 37 (65) (70) = 100
Sarah Cutler, Aida Santoro, Weston Jennings, Hailey Iverson, Riley Wahl, Claire Ledig, Liza Skeie
4. Creswell 3 7 8 62 71 (72) (85) = 151
Olivia Powell, Vivan Vanover, Bedria Williams, Kyra Hanson, Rebecca Bowers, Amanda Dodson, Bri Rodriguez
5. St. Mary's, Medford 17 23 33 48 51 (53) = 172
Taylor Kreul, Brooklyn Gillespie, Maddy Schwartz, Madeline Volk, Olivia Minor, Annelise Delgado
6. Southwest Christian 12 20 35 49 63 (66) (80) = 179
Nina Weaver, Sarah Stubblefield, Jenna Hills, Chelsea Kight, Rachel Hills, Caitie Austen, Megan Zochert
7. Catlin Gabel 9 16 47 54 55 (64) = 181
McKenzie Spooner, Hannah Jaquiss, Kelsey Hurst, Riley Hutchings, Lauren Fogelstrom, Alexandra Van Alebeek
8. Cascade Christian 5 30 59 60 61 (74) = 215
Stephanie Croy, Brittany Brown, Maleah Crowl, Sandy Shelton, Katie Akery, Mallory Kirms
9. Vale 32 41 42 44 58 (68) (76) = 217
Kimber Hawkins, Daphne Mattos, Kami Hawkins, Cecily Froerer, Megan Williams, Becca Hawkins, Hannah Bates
10. Pleasant Hill 29 31 36 75 82 (84) (90) = 253
Sophie Smith, Sabrina Boyd, Emma Boys, Maddie Morrell, Rebecca Jones, Sierra Johnson, Nina Stearns
11. Kennedy 15 46 52 73 78 (88) = 264
Lauren Stokley, Liana Bryde, Erin Wall, Alejandra Parra, Cheyla Moranchel, Edith Mendoza
12. East Linn Christian Academy 24 28 67 69 77 = 265
Kenzie Collins, Anna Burkey, Emily Cade, Amelia Stieren, Alyssa Cannell
13. Westside Christian 40 50 56 57 83 (86) (87) = 286
Sarah Curtis, Abigail Starr, Grace Cruickshank, Lisa Jauch, Kayla Brase, Olivia Hartford, Chantel Smith
14. Myrtle Point 26 43 79 81 89 = 318
Morgan McNeely, Makenzie Hitner, Chelsie Fandel, Ivy Metzgus, Aria Carpenter